همه چیز در مورد

خریدن برنج ارزان و باکیفیت

یکی از مهمترین اقلام غذایی جهان و از مهم ترین غلات، برنج است. برنج غذای اصلی نیمی از جمعیت جهان می باشد و همچنین برنج جایگاه ویژه ای در سبد مصرفی خانوارهای ایرانی داشته و دارد.

این روزها پیدا کردن برنجی که یاد برنج‌های اصیل ایرانی را در یادمان زنده کند، کار سختی شده است. بازار برنج در انحصار محصولاتی است که از کشورهای دور و نزدیک به ایران می‌آیند و قیمت نسبتا مناسب شان طرفداران آنها را هم زیاد کرده است. بیشتر این برنج‌ها خوب قد می‌کشند، بعضی‌هایشان هم عطر خوبی دارند.

اما اغلب آنها پس از پخت طعم ندارند و مثل دانه‌های پلاستیکی، سفت می‌شوند.

تقلب هم در بازار برنج فروشی زیاد است و حتی اگر دقت هم بکنی باز برنج‌های مخلوط به اسم برنج یک دست را به خانه می‌برید ولی با این همه راه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان برنجی با کیفیتی مناسب را انتخاب کرد.

چیزی که ممکن است زیاد شنیده باشید این است که برنج کهنه بهتر از برنج نو است. برای همین برنج‌های قدیمی گران‌تر از برنج‌های محصول همان سال هستند. علت این مساله نیز این است که برنج هم، مانند هردانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن، آب درونش تبخیر می‌شود. وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده باشد هنگام پختن به خود آب جذب می‌کند و حجمش اضافه برنج نباید خیلی سفید، خیلی زرد، شفاف، دودی یا ترک خورده باشد؛ برنج مرغوب، رنگ بلوری مات و عاج مانند دارد و معمولا باریک و قلمی است، اما طعم و بوی مطبوعش پس از پخت، خیلی مهم تر از باریکی و بلندی آن است.

۵-برنج خوب باید یکدست باشد نه مخلوطی از دانه های چاق و لاغر، زرد و سفید، کوتاه و بلند یا ریز و درشت.

۶-هر چه دانه های شکسته یا در اصطلاح نیمدانه» بیشتر باشد، کیفیت کمتری دارد.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: برنج ,برنج‌های ,خیلی ,زیاد ,دانه ,بازار برنج ,برنج ارزان ,خریدن برنج
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خواص خوراکی ها نه آبی نه خاکی ... داکت اسپلیت امریکن کولد .: بخشداری مرکزی شبستر :. تفریحات سالم 3 کلام الله مجید وبلاگ خط سلامتی برای شما سایت گردشگری گرگان تماشا آموزش هت‌تریک دانش